OSGB belge ücretleri 2021

OSGB belge ücretleri 2021

OSGB Belge Ücretleri 2021 yılı için belirlendi. Buna göre; 2021 yılında 590 ₺ olan belge yenileme ücreti 649 ₺’ ye çıktı.

2020 yılında 590 ₺ olan belge yenileme ücreti 649 ₺’ ye, 6490 ₺ olan vize ücreti 7.257 ₺’ye, 25.960 ₺ olan başvuru ve adres değişikliği ücreti ise 29.028 ₺ ye çıkarıldı.

OSGB Belge Ücreti – 2021 Yılı

 • Unvan değişikliği, kayıp belge ve numarataj güncellemesi nedeniyle yapılacak olan belge yenileme ücretleri 649 TL olarak belirlenmiştir.
 • İlk başvuru ve adres değişikliği ücreti 29.028,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Vize ücreti 7.257,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Birkaç işlem bir arada yapılsa dahi belge ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.
 • Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.
 • Belge ücretleri C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılacaktır. Döner sermaye hesabına IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir.

İSG Profesyonellerine ait belge ve vize ücretleri


 • Yetki belgesi almak üzere müracaatta bulunulan ve yapılan ön inceleme ve detaylı inceleme sırasında eksik evrakı olmadığı anlaşılan kurumlardan, dosya tamamlanma tarihi esas alınacak şekilde yerinde inceleme programına dâhil edilmeden önce, kamu kurumlarından ise yerinde inceleme sonrasında yetki belgesi ücreti alınacaktır. Belge ücreti tarafımızca talep edildikten sonra, yetki belgesi ID numarası ile T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılmalıdır.
 • Kurumların yetki almış oldukları adreste yapacakları adres küçültme talepleri (kat, bölüm iptali) yeni belge basımı olarak değerlendirilecek ve belge yenileme ücreti alınacaktır. Adres değişikliğine ve adres büyütmeye ilişkin talepler ise yeni yetki belgesi başvurusu işlemlerine tabi olacaktır.
 • Hem adres hem unvan değişikliği yapılması durumunda her bir işlem için İSG-KATİP üzerinden ayrı ayrı başvuru yapılır. Belge ücretleri ayrı ayrı alınır.
 • Yetki belgesini vize ettirmek üzere başvuruda bulunan kurumların aynı zamanda adres değiştirmesi halinde belge ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.
 • Vize başvurusunda bulunan kurumların aynı zamanda unvan değiştirmesi halinde belge yenileme ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.

İdari Para Cezaları için TIKLAYINIZ

OSGB Hizmeti

OSGB Hizmetleri ile Türkiye'nin her bölgesinde profesyonel İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini NİG Akademi güvencesi ile % 100 güvenle alabilirsiniz.

1 Yorum

 1. OSGB vize işlemleri nasıl yapılır? 2022
  31 Ekim 2021

  […] Yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasında “Yetki belgelerinin, OSGB ve TSMB tarafından beş yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Belge almak veya vize işlemlerini […]

Yorum Yap